(Barda Z Panských Lesů - Tocókerti-Vadász Adu)
ur.15.05.2004 - zm.19.12.2015

Własność: Hodowla Pepperoni Team

INTERCHAMPION
Champion Polski
Champion Słowacji
Champion Litwy
Zwycięzca Litwy 2012
Best of Group II
Best in Show Weteran II
Best in Show Weteran III
Próby Pracy Wyżłów dyplom I stopnia


2x Zwycięstwo Młodzieży
1x Najlepszy Junior w Rasie
16x Najlepsza Suka w Rasie (NSwR)/Zwycięstwo
14x Zwycięstwo Rasy (BOB)
2x Najlepszy Weteran w Rasie
11x CACIB
7x resCACIB
24x CWC/CAC
1x res.CAC
zawsze ocena doskonała              
            Czuszka przyszła na świat w polskiej hodowli użytkowej
Z Tałchejów. Jej matką jest, pochodząca z hodowli czeskiej - Barda Z Panských Lesů, która jako jedyny wyżeł węgierski w historii Polski, uzyskała tytuł Interchampiona C.I.B.! Ojciec Czuszki, urodzony w węgierskiej hodowli, Tocókerti-Vadász Adu to pies użytkowy oraz znakomity reproduktor, ojciec wielu pięknych i wybitnych użytkowo psów.

Mimo że Czuszka nie jest psem polującym posiada dużą pasję łowiecką, co udowodniła zaliczając, przy pierwszym podejeściu i bez żadnego przygotowania, Próby Pracy na dypolm I stopnia! Pięknie okłada pole, robi stójki, bobruje oraz z zapałem aportuje zwierzynę z lądu i z wody.

Jej uroda była wielokrotnie doceniana przez sędziów kynologicznych dzięki czemu jest najbardziej utytułowaną wystawowo suką Magyar Vizsla w Polsce.

Czuszka jest zrównoważoną, inteligentną, pewną siebie oraz niezwykle radosną i przyjacielską suczką. I co bardzo ważne, przekazuje swój charakter szczeniaczkom. :-)W ocenach sędziów Czuszka to:
Elegancka, szlachetna suka o bardzo dobrych proporcjach; doskonałej głowie; pięknych ciemnych oczach; prawidłowym uzębieniu; długiej, suchej szyi; dobrej linii grzbietu z dobrze osadzonym i noszonym ogonem; prawidłowej pojemności
i głębokości klatce piersiowej; dobrym przedpiersiu; prawidłowo kątowanych przednich i tylnych kończynach; dobrej muskulaturze; doskonałym, swobodnym ruchu; doskonałej psychice.